Посольство України в Республіці Македонія

, Київ 18:57

Перелік дій та послуг, що не належать до компетенції консульського відділу Посольства України в Республіці Македонія

- оформлення віз для в’їзду та перебування громадян України в Республіці Македонія

Для громадян України до 15 березня 2018 року діє безвізовий режим в'їзду в Македонію. Відповідне рішення було прийнято Урядом Македонії.

Згідно із зазначеним рішенням, громадяни України, які відвідуватимуть Македонію терміном до 90 днів протягом 180 днів з дати першого в’їзду, в’їжджатимуть на її територію за наявності дійсного паспорта для виїзду за кордон (проїзного документа дитини), полісу медичного страхування та підтвердження фінансового забезпечення із розрахунку 50 євро на день перебування.

Водночас, зазначені положення не поширюються на осіб, які в’їжджають в Республіку Македонія з метою навчання, працевлаштування, з іншою метою у разі необхідності перебування в Македонії понад 90 днів.

З метою оформлення візи «D» для в’їзду та перебування на території Республіки Македонія понад 90 днів Вам необхідно звертатися до Посольства Македонії в Україні.

Адреса Посольства Македонії у Києві: 03150, вул.Івана Федорова, 12;

Телефон/факс (044) 287-78-82

Прийом відвідувачів: понеділок-п’ятниця (прийом документів 10.00-12.00; видача документів 14.00-15.00)

Веб сторінка македонського представництва у Києві: http://missions.gov.mk/kiev

E-mail: dkpkiev@mfa.gov.mk

 - оформлення віз для в’їзду та перебування громадян України в Грецькій Республіки, які слідують транзитом через Республіку Македонія

Якщо Ви здійснюєте туристичну подорож наземним видом транспорту до Греції необхідно заздалегідь потурбуватися про наявність у Вас дво- або багаторазових шенгенських віз. При цьому слід мати на увазі, що при здійсненні подорожі наземним видом транспорту з одноразовою шенгенською візою через територію країн членів ЄС (Угорщина, Словенія, Словаччина) одноразова віза буде використана та Ви не зможете в’їхати на відпочинок в Грецію. Наявність одноразової шенгенської візи дає можливість здійснення туристичної подорожі тільки літаком.

У такому випадку Вам необхідно буде звернутися до:  Liaison Office of the Hellenic Republic in Skopje, який розташований за адресою: Borka Taleski, 6.

tel:       +389 2 3219 260

fax:      +389 2 3115 718

e-mail: grskopje@mfa.gr

 Consular Section:

telephone:       +389 2 3219 260

fax:                 +389 2 3130 419.

Увага! Як показує практика, у разі оформлення одноразової шенгенської візи через консульства та Посольства Греції в Україні, грецька сторона йде на зустріч громадянам України і дає можливість продовжити свою подорож до Греції. При цьому слід мати на увазі, що рішення про оформлення візи належить виключно до компетенції грецької сторони і Посольство України в Республіці Македонія не може впливати на цей процес. У зв’язку із змінами, які сталися у питанні видачі віз для країн Балканського регіону, звертаємо Вашу увагу на те, що при оформленні нової візи у Вас будуть брати відбитки пальців та фотографування здійснюється безпосередньо у приміщенні Liaison Office of the Hellenic Republic in Skopje

- оформлення дозволів про працевлаштування

 Питанням зайнятості населення займаються органи Агентств з працевлаштування, яке підпорядковується Міністерству праці та соціальної політики РМ.

Інформація про Державне агентство з працевлаштування в РМ (Агенција за вработување на Република Македонија, Employment Agency,):

Телефон: (+389 2) 3111-850,  

Факс: (+389 2) 3111-856

Адреса: Васил Ѓоргов 43, 1000 Скопје, Република Македонија
Електронна пошта: info@avrm.gov.mk

Веб-сторінка: http://www.avrm.gov.mk

 - оформлення дозволів на проживання в Республіці Македонія

  З метою оформлення дозволів на проживання в Республіці Македонія необхідно звертатися до сектору з питань роботи з іноземцями МВС РМ, який розташований за адресою: м.Скоп’є, бул.Гоце Делчев, б/н

 - вклеювання фотокарток до внутрішніх паспортів громадян України при досягненні ними 25-та 45-річного віку;

 Вклеювання фотокарток при досягненні громадянином України 25-річного та 45-річного віку здійснюється виключно в Україні компетентними органами України.

 

- не засвідчує офіційні документи видані органами влади Україні або Республіки Македонія

Україна та Республіка Македонія приєдналися до Гаагської Конвенції, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів.

  Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України „Про надання повноважень на проставлення апостиля, передбаченого Конвенцією, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів” від 18.01.2003 №61, апостиль проставляється: 

  • Міністерством юстиції України – на документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України; на свідоцтвах та довідках, виданих органами РАЦС (свідоцтва про народження, шлюб), документи, видані або засвідчені нотаріусами, судові рішення та довідки.
  • Міністерством освіти і науки України – на офіційних документах, виданих навчальними закладами, державними органами, підприємствами, установами і організаціями, що стосуються сфери освіти і науки. До таких документів відносяться: дипломи про освіту, сертифікати про присвоєння вчених звань, атестати, довідки з навчальних закладів, навчальні плани та інші;
  • Міністерством закордонних справ України – на всіх інших видах документів.

           Оригінали офіційних документів, виданих державними установами колишніх союзних республік у складі СРСР, не можуть бути прийняті на території України для проставлення апостиля.

Увага! Відповідно до статті 12 Договору між Україною та Республікою Македонія про правову допомогу в цивільних справах передбачено, що документи, складені або завірені відповідною установою юстиції (органами, уповноваженими приймати рішення здійснювати відповідні дії у цивільних, сімейних, господарських і трудових справах) офіційні документи, видані або посвідчені органами юстиції України та Республіки Македонія, не потребують додаткового засвідчення для використання на території України та Республіки Македонії і визнаються чинними в Україні та в Республіці Македонія без проставлення штампу „APOSTILLE”.

Якщо Вам потрібно забезпечити чинність в Україні оформленого в Республіці Македонії документа, його слід засвідчити печаткою Апостиль у відповідному компетентному органі державної влади Республіки Македонія.

 Консульські установи та посадові особи не можуть виконувати обов'язки адвокатів, юридичних консультантів, туристичних агентів, перекладачів тощо, не надають грошей у борг, не сплачують готельнi та iншi рахунки, і, в разі порушення законів країни перебування, не можуть звільнити Вас від вiдповiдальностi.

 


Консульський відділ Посольства України в Республіці Македонія
Керівник: Палагусинець Ростислав Васильович
Перший секретар
Адреса: ул.Альберт Швайцер, 7-9, Скопjе, 1000. Переглянути на мапі
Телефон: (+3892) 317 8120
Факс: (+3892) 317 8120
Ел. пошта: emb_mk@mfa.gov.ua
Графік роботи:

Monday-Friday: 08:30 - 16:00, except holidays