Посольство України в Республіці Македонія

, Київ 17:16

Представники депутатської групи з міжпарламентських зв’язків з Республікою Македонія у вівторок, 23 травня, провели у Верховній Раді перше засідання з Надзвичайним і Повноважним Послом Македонії в Україні Столе Змейкоскі.

26 травня 2017, 16:15

У зустрічі взяли участь керівник групи Андрій Шинькович, голова Комітету закордонних справ Ганна Гопко, а також народні депутати Дмитро Лінько, Роман Мацола, Володимир Мельниченко, Андрій Немировський та Віталій Гудзенко.

Парламентарі обговорили з паном Послом посилення взаємовигідної співпраці між двома країнами. На зустрічі йшлося про те, що торгівельні угоди Мекедонії з країнами Європейського союзу є кращими за умови, які ЄС на даному етапі дав Україні. Зокрема, це стосується квотувань на українські товари. Як підкреслив Андрій Шинькович, взаємовигідне торгівельне співробітництво – один з перспективних векторів розвитку стосунків між Україною та Македонією.

"Другий вектор – це обмін досвідом через обмін делегаціями територіальних громад, місцевих депутатів, сільських, селищних і міських голів і, як наслідок, встановлення паралельних стосунків через села, міста, райони побратими, через взаємний туризм, обмін дітьми для оздоровлення, обмін студентами для проведення спільних конференцій, круглих столів", – відзначив Андрій Шинькович.

 

У свою чергу, Столе Змейкоскі зауважив, що економічне співробітництво, торгівля та обсяги інвестиції мають великий потенціал, над чим представники країн будуть інтенсивно працювати.

"Створення цієї групи із співробітництва являє собою продовження традиційно доброї співпраці між нашими прекрасними країнами і підтвердженням відмінних дружніх відносин. Обидві країни вбачають одна в одній щирого партнера, друга і союзника, та мають велику зацікавленість у подальшому розвитку політичних відносин, як на двосторонньому, так і на багатосторонньому рівні", – також повідомив дипломат.

Окрім того, він наголосив на тому, що необхідно поглиблювати між народами історичні та культурні зв’язки. За результатами зустрічі народні депутати та Столе Змейкоскі провели брифінг.

Нагадаємо, депутатська група з міжпарламентських зв’язків з Республікою Македонія розпочала роботу у Верховній Раді 30 березня. Основною метою діяльності групи є посилення україно-македонських зв’язків у політичній, економічній та соціально-культурних сферах, пошук шляхів для ділового співробітництва.

До складу депутатської групи з міжпарламентських зв’язків з Республікою Македонія входять: Дмитро Лінько (фракція Радикальної партії Олега Ляшка), Андрій Гальченко (фракція політичної партії "Опозиційний блок"), Олександр Герега (позафракційний), Михайло Кобцев (БПП), Роман Мацола (БПП), Володимир Мельниченко (БПП), Андрій Немировський (БПП), Сергій Скуратовський (фракція Радикальної партії Олега Ляшка) та Віталій Гудзенко (БПП).