Посольство України в Республіці Македонія

, Київ 17:20

Представники групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків із Македонією зустрілися 22 листопада зі своїми візаві з Собранія Республіки Македонія.

24 листопада 2017, 16:41

На зустрічі були присутні керівник македонської групи Йован Мітрескі, члени Мирослав Йовановіч, Весна Пемова, Васіл Пішев та Драган Цуклев. Від української сторони – керівник групи Верховної Ради Андрій Шинькович, депутати Михайло Кобцев та Роман Мацола, посол Украни у РМ Наталія Задорожнюк.
Під час зустрічі співрозмовники обговорили питання поглиблення співпраці між країнами.
Йован Мітрескі зазначив, що обидві країни протягом тривалого часу мають дружні міжпарламентські стосунки, а також підтримують одна одну в рамках різних міжнародних організацій, зокрема, в Парламентській асамблеї ОБСЄ та ПАРЄ.
У той же час, парламентарі зауважили, що незважаючи на хорошу правову основу, економічне співробітництво між країнами в останні роки знизилося. Його вдосконалення, а також просування питання про запровадження безвізового режиму стане основними завданнями груп дружби.
Андрій Шинькович подякував македонським депутатам за запрошення, а також за підтримку територіальної цілісності України. Він зауважив, що дві країни протягом своєї історії мали подібні проблеми, а сьогодні обрали своїм вектором членства в НАТО та ЄС. Він зазначив, що ця зустріч спрямована на зміцнення законодавчої бази та обмін досвідом, щоб уникнути у майбутньому помилок молодих демократій.
Депутати Верховної Ради у рамках візиту також зустрілися із представниками Комісії Собранія РМ у закордонних справах, Комісії з питань фінансів та бюджету, Віце-прем’єр-міністром Республіки Македонія Кочо Ангюшевим та в.о.Директора Податкової служби Саньою Лукаревскою.