Посольство України в Республіці Македонія

, Київ 16:43

Посол України в Республіці Македонія Наталія Задорожнюк зустрілася сьогодні з Прем'єр-міністром Республіки Македонія Зораном Заевим.

08 лютого, 16:38В ході зустрічі сторони погодилися, що існують можливості для інтенсифікації та поглиблення співпраці між двома дружніми країнами і у цьому контексті висловили сподівання на здійснення конкретних активностей найближчим часом.
Прем'єр-міністр З.Заєв підтвердив, що ініціюватиме перед МЗС і Урядом повне скасування візових вимог між двома країнами, що дозволить інтенсифікувати економічні та торговельні відносини між двома країнами, а також в інших галузях.
Було вирішено активізувати роботу Міжурядової українсько-македонської комісії з питань торговельно-економічного співробітництва. Обговорювалася можливість спрощення взаємодії між двома країнами в галузі сільського господарства, можливість допомоги і використання українського досвіду в сфері газифікації країни та енергетики в цілому, які, за словами Прем'єр-міністра, серед пріоритетних напрямків діяльності уряду. Український посол Н.Задорожнюк відзначила, що Україна може допомогти своїм досвідом в сфері енергетичних та інфраструктурних проектів в Македонії. У цьому зв'язку З.Заєв, через Посла України, запросив українських підприємців відвідати Македонію і встановити контакти з бізнес-спільнотою Македонії. Також ним була висловлена надія, що найближчим часом відбудеться офіційний візит до Республіки Македонія Міністра закордонних справ України П.Клімкіна.
Прем'єр-міністр З.Заєв і Посол України Н.Задорожнюк висловили взаємну підтримку прагненням України та Республіки Македонія здобути членство в Європейському Союзі і НАТО, що позитивно вплине на демократичні процеси в країнах, а також гарантуватиме їм стабільність і безпеку. Посол Н.Задорожнюк привітала реформи, що проводяться урядом, надала позитивну оцінку започаткуванню добросусідських відносин з межуючими країнами і зазначила, що відкриті перспективи для Македонії в НАТО і ЄС заохочуватимуть й Україну.