• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Mакедонски
«Спір щодо конституційної назви – це ваша ключова проблема»
Опубліковано 07 вересня 2010 року о 12:50

Інтерв’ю Посла України в Республіці Македонія Ю.Гончарука газеті «Време» (07.09.2010)

Членство в ЄС – стратегічний пріоритет і для Македонії, і для України, що, разом з традиційними дружніми відносинами, сприяє близькому співробітництву, які й після 15 років після встановлення дипломатичних відносин, на жаль, ще не повністю використовують потенціали двох країн.

Про це заявив Посол України в Македонії, Ю.Гончарук, у зв’язку із спрощенням візового режиму між Україною і Македонією, зазначивши зокрема, що Угода про взаємні поїздки громадян, яка набула чинності 27 серпня, є угодою не про безвізовий, а про візовий режим, за яким можуть видаватись безкоштовні візи окремим категоріям македонських громадян.

— Як би Ви оцінили політичну сцену в Македонії з огляду на євроатлантичні прагнення та з огляду на спір щодо конституційної назви. Минулого тижня у Ви зустрічалися з лідером СДСМ Б.Црвенковським. Про що йшлося на зустрічі?

— Спір є ключовою проблемою для Македонії, яка наразі не дає змоги країні реалізувати своє право на членство в ЄС.

Зустріч з Б.Црвенковським – це звичайна дипломатична практика. Я не буду приховувати, що дипломатична робота передбачає формування адекватного уявлення про відносини між всіма політичними силами в державі перебування стосовно найважливіших проблем внутрішньої політики.

— Македонські громадяни найбільше чули про Україну за часів помаранчевої революції. Якою буде довгострокова мета офіційного Києва? Чи це членство в ЄС і НАТО, чи ви сконцентруєтесь на поглибленні відносин з Росією як вашого найважливішого економічного, політичного й стратегічного партнера?

— В Україні сформувалася нова влада, яка має своє бачення пріоритетів внутрішнього і зовнішнього характеру. Відбулося корегування зовнішнього політичного курсу і Україна відмовилася від членства в НАТО, але не відкинула співробітництва з Альянсом у повному обсязі.

Були законодавчо визначені й основи зовнішньої політики, закрема позаблоковий статус країни. Інтеграція в ЄС залишається стратегічним пріоритетом України. Що стосується відносин з Росією, то вона наш найбільший сусід, з яким нас зв’язують багато спільностей в історії і це потрібно враховувати.

— Складається враження, що недостатньо використані потенціальні можливості країн як на політичному, так і на економічному рівні. Як би Ви їх оцінили?

— Цього року виповнилося 15 років з дня встановлення дипломатичних відносин. Їх характеризує дружній характер і взаємна довіра. Є потенціал у двосторонніх відносинах і він має бути використаним якомога повніше. Насамперед, я маю на увазі економічне співробітництво у частині торгівлі товарами, яке регулюється низкою двосторонніх угод між нашими країнами. Звичайно, існують і проблеми, які, головним чином, стосуються обсягів торгівлі і торгівельного балансу.

— Чи буде робота для македонських будівельників на українському ринку, якщо відомо, що Україна готується до європейського чемпіонату з футболу та здійснює великі інфраструктурні проекти?

— Македонія вже бере участь у реалізації проектів. Відомий приклад з фірмою «Граніт», яка вже давно присутня на українському ринку в будівництві мережі автошляхів. На жаль, не можу навести іншого такого прикладу.

— Чи Україна економічно зацікавлена вкладати в Македонію? Здається, що торгівельний обмін у розмірі 62 млн. доларів за перші 6 місяців цього року є замалим і недостатньо використовується угода про вільну торгівлю?

— Країни підписали декілька угод таких, як угода про захист інвестицій і уникнення подвійного оподаткування, а також угода про вільну торгівлю. Але, незважаючи на це, потрібно відверто сказати, що інвестиції незначні. Треба зауважити, що македонські інвестиції в Україну більші порівняно з українськими в Македонію.

«Време» (Македонія), Ю.Гончарук, Посол України в Республіці Македонія

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux