За даними перепису 2002 р. з двомільйонного населення у Північній Македонії проживало 102 етнічних українці. Насправді етнічних українців в Північній Македонії значно більше, але вони не ідентифікували себе як українці у ході державних переписів населення в СФРЮ, а згодом й Північної Македонії. Місцями незначного компактного проживання етнічних українців у Північній Македонії є її столиця – м. Скоп’є, а також міста Бітола, Охрид, Ресен, села Галичник, Делчево.
Більшість етнічних українців у Македонії — це нащадки емігрантів з колишніх Російської та Австро-Угорської імперій, переселенці на Балкани внаслідок громадянської війни 1917-22 р.р., двох світових війн, сталінських репресій. Інша частина українців — це здебільшого жінки, які переселилися до Македонії з колишнього СРСР (після 1991 р. — України) внаслідок так званої «шлюбної міграції». За останні десять років кількість українців, що постійно проживають в Північній Македонії, збільшилася приблизно удвічі на 300 осіб, в основному за рахунок переселення українських жінок за місцем проживання їх чоловіків – громадян Північної Македонії. Станом на 2021 рік в Північній Македонії постійно проживають приблизно 550 українців.
У столиці країни офіційно зареєстровано організацію — Громада українців в Республіці Македонія ім. Лесі Українки
На регулярній основі проводяться літературно-мистецькі свята «В сім’ї вольній, новій...», приурочені до дня народження Т.Г.Шевченка, відзначення роковин Чорнобильської трагедії, виставки українського живопису, образотворчого мистецтва та книжкових видань у Центральному музеї міста Скоп’є, презентації спільних експозицій творів українських та македонських художників у столичному Культурно-інформаційному центрі, відзначення Дня Незалежності України, а також проведення виставок українського народного мистецтва в навчальних закладах Скоп’є.
Наразі Головою Громади українців у Республіці Македонія ім.Лесі Українки є Урбанович Олександр. Станом на 2021 рік членами Товариства є близько 80 громадян з числа етнічних українців.
Метою діяльності Громади є підтримка зв‘язків з історичною Батьківщиною, збереження культурної спадщини і сприяння у поширенні української культури серед македонської громадськості.