• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • Mакедонски
„ І в російській дійсності існує екстремізм"
Опубліковано 27 березня 2014 року о 15:53

Інтерв'ю Посла України в Республіці Македонія Ю.Гончарука  електронній газеті "Mkd.mk" (27.03.2014)

Переконуючи світ, найкраще це вдається у самій Росії, в тому, що в Україні «розгул неонацизму і фашизму» російська пропаганда чомусь уникає наведення позитивних прикладів з російської дійсності.  

У  2013 р. у Росії суттєво зросли і посилились ксенофобські настрої та активність праворадикальних угрупувань.

Відповідно зросли показники етнічної нетолерантності і підтримки націоналістичних гасел у широких масах громадян.

Особливо показовими у цьому контексті стали проведені 4 листопада 2013 року  у День народної єдності у Москві та 100 містах Росії традиційні націоналістичні «Русские марши», які супроводжувалися використанням свастики, символіки дивізій СС, зигів (за даними авторитетного центру соціологічних досліджень «Левада-центр» проведення «Русских маршей» підтримують 40% російських громадян).

У 2013 р. від расистського і неонацистськи мотивованого населення, за даними інформаційно-аналітичного центру «СОВА», загинула 21 особа, було поранено 178 осіб, 9 осіб отримали серйозні погрози вбивством. У ці дані не включені постраждалі в республіках Північного Кавказу  та жертви масових бійок.

У минулому році напади відбулися у 32 регіонах країни. За рівнем насильства, як і раніше лідирує Москва (8 вбитих, 53 поранених), Санкт-Петербург (3 вбитих, 32 поранених).

Багато постраждало у Липецьку (4 вбитих, 15 поранених), Московській і Челябінській областях (по 8 поранених), Краснодарському краї (7 поранених), Воронезькій і Свердловській областях (по 6 поранених).

Крім цього, значна кількість постраждалих відзначається у Новосибірській, Омській (по 5 поранених), Самарській областях (4 поранених), Республіці Комі (4 поранених).

На пам’ятниках радянським воїнам та в публічних місцях все частіше з’являється фашистська свастика та здійснюються акти вандалізму.

На початку 2014 року від ксенофобського насилля постраждало 14 осіб  у 6 регіонах країни, 6 з яких загинуло. 

За даними інформаційно-аналітичного центру «СОВА» у 2013 р. зафіксовано 136 нападів за етнічною ознакою, що у порівнянні з 2011 і 2012 рр., зросло на 25 випадків.

Минулого року не припинялися підриви і підпали, що здійснюються ультраправими з расистських мотивів: у Москві, Санкт-Петербурзі та Липецьку було зроблено декілька спроб (не менше п'яти) підпалів і підривів будинків, гуртожитків та інших місць, де проживають мігранти.

Відзначається зростання кількості проявів антисемітизму.

Праворадикальними групами поширюється антисемітська література, на блогах та в соціальних мережах містяться заклики до єврейських погромів.

13 вересня 2013 року напередодні свята «Йом Кіпур» у підмосковній електричці перед станцією «Краськово» Казанської залізниці (тобто неподалік від відомої синагоги в Московській області)  група ультраправих напала на компанію єврейської молоді з електрошками викрикуючи гасла «Хайль Гітлер! Голокост!»

У 2013 році в РФ зросла кількість жертв релігійної ксенофобії – 24 особи були поранені.

У цьому контексті виділяється кампанія з боку держави проти «Свідків Ієгови» (від релігійно мотивованих нападів постраждало не менше 13 осіб, у 2012 р.- не менше 10 осіб, у 2011 р.- не менше 24 осіб).

31 грудня 2013 році троє молодих осіб у московському метро вимагали від осіб, що сповідують іслам відхриститися від ісламу та ображали їх. Відеозапис цього інциденту та спалення книги мусульман «Коран» було розміщено в Інтернеті.

У березня 2013 року група мусульман (громадяни Таджикистану, Узбекистану, Казахстану та Азербайджану) висунула звинувачення проти підрозділу поліції у м.Сургут, співробітники якого в одному з кафе повалили їх на підлогу, обшукали та змусили зрізати бороди.

електронна газета "Mkd.mk" (Македонія),

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux