Женева
17 квітня 2014 р. у Женеві був підписаний чотиристоронній меморандум, стосовно врегулювання в Україні. Яким же чином він втілюється у життя.
Спеціальна моніторингова Місія ОБСЄ, яка перебуває в Україні згідно з Меморандумом, заявляє про те, що лише Україна виконує женевські домовленості.
Так, призупинено активну фазу антитерористичної операції.
До Верховної Ради внесено проект закону про амністію учасників масових заворушень, що поширюватиметься на тих протестувальників, які здадуть зброю та звільнять захоплені адміністративні будівлі, окрім підозрюваних у вчиненні тяжких злочинів.
Міністерство внутрішніх справ України та Служба безпеки України продовжують вилучати нелегальну зброю у населення.
17 квітня Кабінет Міністрів України ухвалив розпорядження «Про організацію проведення обговорення положень змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади», згідно з яким започатковано процес широкого обговорення змін до Конституції України.
Активізована робота з реалізації Концепції реформування місцевого самоврядування і територіальної організації влади в Україні.
Парламентська коаліція звернулася до всіх політичних сил із закликом підписати Меморандум порозуміння задля урегулювання ситуації на Сході України.
У тісній координації зі Спеціальною моніторинговою місією ОБСЄ в Україні, представниками Швейцарського головування в ОБСЄ, США, ЄС та Російською Федерацією.
Упродовж 19-21 квітня було проведено три зустрічі у такому форматі, на яких був присутнім, зокрема, й представник російського посольства.
У той же час контрольовані російськими спецслужбами незаконні озброєні формування продовжують діяти на дестабілізацію ситуації у східних регіонах нашої держави та створення підстав для нового етапу військової агресії Росії.
Міністерством закордонних справ Росії замість того, щоб закликати їх негайно скласти зброю та звільнити захоплені адміністративні будівлі, засудити захоплення ними заручників, зокрема, журналістів, а також факти ксенофобії та антисемітизму, які поширюються сепаратистами, протягом останніх днів розпочало чергову хвилю дезінформації.
Відсутність будь-яких доказів причетності «Правого сектора» до кривавої стрілянини у Слов’янську у ніч з 19 на 20 квітня, а тому голослівні і безпідставні звинувачення російської сторони мають на меті приховати свою ж підривну діяльність, виправдати власну вмотивовану бездіяльність та присутність російських військ поблизу українського кордону.
Російська сторона постійна висловлює «стурбованість» ситуацією в Україні. Якщо це щиро, якщо вона справді переймається безпекою та територіальною цілісністю «братньої країни», то їй треба зробити всього три простих кроки: припинити робити те, що робить Росія в Україні протягом останніх двох місяців, невідкладно почати процес врегулювання і повернутися в рамки міжнародного права.
Цікаво, яким чином діяла б нинішня Росія, якби на її території розпалювалося б вогнище сепаратизму. Чи допустила б вона загони озброєних сепаратистів? Відповідь очевидна.