• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • Mакедонски
"РОСІЇ БРАКУЄ ЩЕ ВИЗНАТИ ВЕВЧАНСЬКІ ПАСПОРТИ",стаття Тимчасово повіреного у справах України в Республіці Македонія Ростислава Палагусинця "Утрински весник" (01/03/2017)
Опубліковано 01 березня 2017 року о 16:07

Вже майже 3 роки поспіль Росія організовує «кривавий карнавал» на Донбасі, створивши маріонеткові уряди та наповнивши їх вигаданими персонажами, не припиняючи при цьому постачання феєрверків. Виглядає сюрреалістично, однак, це сумна реальність яка забрала життя 9800 осіб, 23000 поранено, а 1,8 млн. осіб були змушені покинути рідні домівки і почати життя з чистого аркуша.

Драматизм картини доповнило нещодавнє підписання В.Путіним указу про визнання на території РФ псевдодокументів, виданих фейковими квазідержавними утвореннями, так званими "ДНР/ЛНР". Цей жест є нічим іншим як черговим порушенням державного суверенітету і територіальної цілісності України та показовою демонстрацією Москви наміру продовжувати курс на ескалацію розпочатого нею збройного конфлікту на сході України.

Як відомо, в міжнародній практиці визнання документів свідчить про фактичне визнання того чи іншого утворення. Отже, Кремль, зухвало жонглюючи правами людини та гуманітарними цілями, вкотре поставив себе вище міжнародного права і фактично визнав здійснювану ним окупацію частини українського Донбасу.

Останні заяви представників РФ щодо мотивів визнання згаданих документів повністю суперечать діям Росії на сході України. Так, камуфлюючи свою агресію міркуваннями гуманності та псевдопіклуванням про права українських громадян на окупованій частині Донбасу, Росія цілеспрямовано продовжує втілювати політику загострення конфлікту на сході України та дестабілізації ситуації в регіоні.

Перше, саме через злочинні дії Росії на сході України та в Криму страждають невинні люди.

Друге, люди, які проживають на окупованих територіях є громадянами України та відповідно забезпечені документами України.

Третє, беззаперечним є той факт, що Росія є натхненником та активним учасником конфлікту на сході України і замість того, аби визнавати фейкові документи фейкових утворень могла б з легкістю врегулювати ситуацію. Для цього необхідно просто припинити свою пряму чи опосередковану участь в конфлікті. Але ж, напевне, Кремль ставить перед собою зовсім іншу мету.

Зрештою, дії Росії фундаментально суперечать Мінським домовленостям та підривають зусилля світової спільноти, спрямовані на мирне врегулювання конфлікту на сході України.

Символічно, що визнання документів відбулося на тлі зустрічі Міністрів закордонних справ «нормандської четвірки». Такими діями російське керівництво свідомо підриває міжнародні зусилля в рамках Нормандського і Мінського форматів.

З огляду на те, що згадані формування є незаконними та невизнаними, будь-які видані ними документи є нікчемними, не несуть ніяких правових наслідків та не можуть бути підставою для вчинення жодних юридично значимих дій.

У такий спосіб Росія зробила крок на легітимізацію утворених нею на окупованих територіях Донбасу органів влади, остаточно ставши на шлях за грузинським та кримським сценарієм у рамках своєї злочинної політики з анексії захоплених внаслідок збройної агресії територій.

Мета Кремля незмінна – спустошити окуповані території, створити основу для замороженого конфлікту на Донбасі та в цілому дестабілізувати ситуацію в Україні.

Відомо, що російська окупація Криму, власне, як і незаконні дії на Донбасі підпадають під визначення агресії у відповідності з пунктами а), b), c), d), e) і g) статті 3 Додатку до Резолюції Генеральної асамблеї ООН “Визначення агресії” (3314).

Згадані дії є серйозним злочином проти миру, що тягне за собою міжнародну відповідальність Російської Федерації на державному рівні і міжнародної кримінальної відповідальності її керівництва.

Отже, описані вище дії Кремля дають чіткий сигнал всьому цивілізованому світові щодо необхідності посилення санкцій проти агресора з метою повернення його в міжнародне правове поле.

 

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux