Депутатська група з міжпарламентських зв’язків з Республікою Македонія провела
зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом цієї країни Столе Змейкоскі.
Делегацію народних депутатів Верховної Ради представив керівник групи Андрій Шинькович. Він обговорив разом із послом Македонії шляхи розвитку відносин між країнами.
"Україна і Македонія – дві молоді держави, які можуть обмінятися цінним досвідом державотворення та проведення реформ. Наша група дружби буде налагоджувати співробітництво у гуманітарній, економічній та політичній сферах", – зазначив Андрій Шинькович.
Народний депутат подякував македонській стороні за підтримку суверенітету і територіальної цілісності України. Він висловив сподівання, що усесторонні зв’язки між парламентами та народами країн будуть зміцнюватися і надалі.
У свою чергу, Столе Змейкоскі відзначив, що Македонія зацікавлена у співпраці з українськими партнерами у сфері туризму, медицини та економічного співробітництва. Він наголосив, що між нашими країнами підписані ряд угод, які спрощують ведення бізнесу.
"На жаль, Україна та Македонія не використовують достатньо договір про вільну торгівлю. 90-95% українського експорту в Македонію – це метал. Разом з тим, у вас достатньо якісних товарів та послуг. Македонії також є, що запропонувати", – відзначив Посол. Він підкреслив, що Македонія зможе стати для українських підприємців економічним центром для масштабного виходу на ринки Євросоюзу, а також Туреччини.
Зокрема, він наголосив на тому, що Македонія уже зацікавлена у залученні українських підприємств, які працюють у сфері будівництва газопроводів, до 3-х масштабних проектів газифікації країни.
Нагадаємо, 30 березня у Верховній Раді України розпочала роботу депутатська група з міжпарламентських зв’язків з Республікою Македонія. До складу групи увійшли народні депутати Дмитро Лінько, Андрій Гальченко, Олександр Герега, Михайло Кобцев, Роман Мацола, Володимир Мельниченко, Андрій Немировський та Сергій Скуратовський.
Основною метою діяльності депутатської групи є посилення україно-македонських зв’язків у політичній, економічній та соціально-культурних сферах, пошук шляхів для ділового співробітництва.