• A-
  A+
 • Mакедонски
 • Українською
Амбасадорот на Украина во Република Македонија Ј.Гончарук одржа работна средба со директорот за технолошки индустриски развоjни зони на РМ В.Mизо
06 фебруари 2013 15:06

На 6 февруари  Амбасадорот на Украина во Република Македонија Ј.Гончарук одржа работна средба со директорот на технолошки индустриски развоjни зони на РМ В.Mизо, при што беа разгледани модалитетите на посетата на Украина (на 13-15 февруари) на економска делегација, предводена од заменик претседател на владата за економски прашања, министер за финансии на РМ, З.Ставрески.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux