• A-
  A+
 • Mакедонски
 • Українською
Онлајн регистрирање
30 октомври 2023 10:21

Почнувајќи од август 2020 година, Амбасадата на Украина во Република Северна Македонија започна со работа системот за претходна регистрација преку онлајн формулар за регистрација. Ги замолуваме сите внимателно да се запознаат со системот за регистрација и да се регистрираат однапред. Приемот ќе се врши со претходна онлајн регистрација на веб-страницата (https://online.mfa.gov.ua)

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux