• A-
  A+
 • Mакедонски
 • Українською
Cредба Амбасадор на Украина во Република Македонија Јуриј Гончарук
22 фебруари 2013 15:46

Амбасадор на Украина во Република Македонија Јуриј Гончарук беше примен од Претседател на Македонска академија на науките и уметностите Владо Камбовски.

За време на одржаната средбата беа разгледани прашања за подготовка на торжествен собир по повод 150-та годишнината од раѓање на академик В.И.Вернадски.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux