• A-
  A+
 • Mакедонски
 • Українською
Сретна со раководството на Државната изборна комисија на Република Македонија.
22 март 2013 14:38

Во рамките на учеството во набљудувањето на локалните избори во Република Македонија, Претседателот на Централната изборна комисија на Украина (ЦВК), В.Шаповал се сретна со раководството на Државната изборна комисија на РМ.

Беа разгледани прашањата на изборниот процес во Македонија. Постигната е договореност за склучување на Спогодба за соработка меѓу ЦВК на Украина и ДИК на РМ.

Во разговорот зеде учество Амбасадорот на Украина во РМ, Ј.Гончарук.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux