• A-
  A+
 • Mакедонски
 • Українською
Свечена манифестацијата во Охрид на 150-годишнината од раѓањето на првиот Претседател на Украинската академија на науки академик В.І.Вернадски
24 август 2013 11:35

По повод 22-годишнината од независноста на Украина, во Охрид Македонската академија на науките и уметностите ја одржа церемонијата посеветена на 150-годишнината од раѓањето на првиот Претседател на Украинската академија на науки академик В.І.Вернадски, на која претседаваше Претседателот на МАНУ В.Камбовски. Во манифестацијата учествуваше и Амбасадорот на Украина во Република Македонија Ј.Гончарук.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux