• A-
  A+
 • Mакедонски
 • Українською
Амбасадорот на Украина во Република Македонија се сретна со директорот на Државниот архив на Република Македонија
07 ноември 2013 17:25

.

Амбасадорот на Украина во Република Македонија Ј.Гончарук се сретна со директорот на Државниот архив на Република Македонија З.Тодоровски. За време на средбата беше разгледано прашањето на завршувањето на процесот на подготовката за потпишување на Спогодбата за соработка меѓу архивските ресори на двете земји.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux