• A-
  A+
 • Mакедонски
 • Українською
Амбасадорот на Украина Ј. Гончарук имаше средба со Директорот на ІІ територијален департамент на Министерството за надворешни работи на Република Македонија О.Росоклија
07 ноември 2014 16:56

Амбасадорот на Украина Ј. Гончарук имаше средба со Директорот на ІІ територијален департамент на Министерството за надворешни работи на Република Македонија О.Росоклија. За време на разговорот, што се одржа, македонскиот дипломат беше запознат со актуелната ситуација во Донбас, ставот на Украина во врска со одржувањето на таканаречените избори и прекршувањето од страна на Русија на договореностите од Минск.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux