• A-
  A+
 • Mакедонски
 • Українською
Воведувањето на биометриски патни исправи.
05 јануари 2015 16:19

Од 1 јануари 2015 година во Украина се воведува биометриски патни справи согласно со донесување на одлуки на Кабинетот на министрите на Украина Бр. 152, од 07.05.2014 година, „За утврдување на примерокот на формуларот, техничкиот опис и Начинот на оформување, издавање, замена, праќање, одземање, враќање на државата, уништување на пасошот на граѓанинот на Украина за патување во странство со безконтактен електронски носител, негово времено задржување и одземање”, Бр. 486, од 23.09.2014 година, „За утврдување на примерокот и техничкиот опис на службениот пасош на Украина со безконтактниот електронски носител” и Бр. 487, од 23.09.2014 година, „За утврдување на примерокот и техничкиот опис на дипломатскиот пасош на Украина со бесконактен електронски носител”.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux