• A-
  A+
 • Mакедонски
 • Українською
Репрезентацијата на Украина пристигна во Скопје
08 октомври 2015 15:31

Фудебалерите и тренерите на репрезентацијата на Украина дење, во четврток, на 08.10.2015 год., пристигнаа на аеродромот во Скопје – главниот град на Република Македонија, каде утре, на 9 октомври, ќе одиграат квалификациски натпревар за ЕВРО-2016 против репрезентацијата на Македонија.

Натпреварот Македонија-Украина ќе почне во 20.45. Тв – Канал „Украина”. Телетекст он лајн - на sport.segodnya.ua

Ќе навиваме заедно и веруваме во победа!

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux