• A-
  A+
 • Mакедонски
 • Українською
Средба на Амбасадорот на Украина, Ј.Гончарук со Претседателот на Република Македонија, Ѓ.Иванов
25 април 2012 12:56

Амбасадорот на Украина во Република Македонија Ј.Гончарук имаше средба со Претседателот на РМ Ѓ.Иванов

За време на средбата беше разгледано широко коло на прашања од билатералната украинско-македонска соработка, меѓу другото активизирање на политичкиот дијалог, трговско-економската соработка, културната и научната соработка. Особено внимание му беше дадено на прашањето за можностите на понатамошното олеснување на режимот за заемните патувања на граѓаните.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux