• A-
  A+
 • Mакедонски
 • Українською
Амбасадор на Украина во Република Македонија Ј.Гончарук се сретнал со претседателот на Постојана анкетна комисија за зашита на слободите и правата на граѓаните на Собрание на РМ Б.Фазлиу
16 мај 2013 17:21

Амбасадор на Украина во Република Македонија Ј.Гончарук средба се одржа  со претседателот на Постојана анкетна комисија за зашита на слободите и правата на граѓаните на Собрание на РМ Б.Фазлиу.

За време на средбата беа разгледани прашања за учеството на македонските експерти во меѓународната конференцијата на високо ниво за трговија со луѓе, која ќе се одржи 10-11 јуни 2013 година во Киев.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux