• A-
  A+
 • Mакедонски
 • Українською
Амбасадор на Украина во Република Македонија Ј.Гончарук сретнав со шеф на Делегацијата на Собрание на Република Македонија во Парламентарно Собрание на Организација за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ) Ана Павловска-Данева.
21 мај 2013 15:32

Амбасадор на Украина во Република Македонија Ј.Гончарук одржа средба со шеф на Делегацијата на Собрание на Република Македонија во Парламентарно Собрание на Организација за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ) Ана Павловска-Данева.

За време на средбата беа разгледани прашања за учеството на македонските експерти во меѓународната конференцијата на високо ниво за трговија со луѓе, која ќе се одржи 10-11 јуни 2013 година во Киев.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux