• A-
  A+
 • Mакедонски
 • Українською
Средба на Амбасадорот на Украина во Република Македонија Ј.Гончарук со раководителот на делегацијата на Собранието на РМ во Парламентарната Асамблеа на Советот на Европа А.Николовски
07 јуни 2013 15:46

Амбасадорот на Украина во Република Македонија, Јуриј Гончарук, се сретна со раководителот на делегацијата на Собранието на РМ во Парламентарната Асамблеа на Советот на Европа, А.Николовски. За време на разговорот што се одржа беа разгледани прашањата на дејноста на ПАСЕ.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux