• A-
  A+
 • Mакедонски
 • Українською
Амбасадор на Украина Ј.Гончарук го пречекува Претседател на Собранието на Република Македонија Т.Вељаноски
04 септември 2013 16:25

Амбасадата приреди прием по повод 22-годишнината од Независноста на Украина.

На церемонијата учествуваа Претседателот на Собрание на РМ Т.Вељаноски, пратеници на Собранието, Претседателот на Академијата на науките В.Камбовски, претставниците на јавноста и бизнис кола, шефовите на дипломатски мисии, акредитирани во Скопје.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux