• A-
  A+
 • Mакедонски
 • Українською
Средба на Амбасадорот на Украина во Република Македонија Ј.Гончарук со Министер за економија на Република Македонија В.Сараќини
06 септември 2013 17:40

Амбасадорот на Украина во Република Македонија, Јуриј Гончарук, се сретна со Министер за економија на РМ В.Сараќини.

За време на разговорот што се одржа беше разгледано прашањето за учество на македонската страна во Меѓународна конференција за енергетска и еколошка безбедност, што ќе се одржи на 17-18 октомври 2013 год. во Ашгабад во рамките на украинското претседателствување со ОБСЕ.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux