• A-
  A+
 • Mакедонски
 • Українською
Тагуваме
21 фебруари 2014 16:58

Амбасадата на Украина во Република Македонија изразува длабоко сочувство на роднините и блиските во браоубиствената конфронтација.

Се надеваме дека од трагичните настани коишто ги преживеа Украина ќе бидат направени соодветни заклучоци и превземени соодветни чекори за обезбедување на строго почитување на правата и слободите на секој граѓанин на нашата Татковина.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux