• A-
  A+
 • Mакедонски
 • Українською
На 13 мај 2017 година, во просториите на Амбасадата на Украина во Република Македонија, се одржа емитување на финалната вечер на Евровизија 2017 година
19 мај 2017 09:59

https://twitter.com/UKRinMKD/status/863791887563489280

На 13 мај 2017 година, во просториите на Амбасадата на Украина во Република Македонија, се одржа емитување на финалната вечер на Евровизија 2017 година, на кое беа присутни претставниците на дипломатскиот кор и меѓународните организации акредитирани во Република Македонија, на културниот и јавниот живот во земјата, како и на украинската дијаспора во РМ. 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux