• A-
  A+
 • Mакедонски
 • Українською
Денес, се одржа првата средба на Амбасадорот Н. Задорожњук со Директорот на Директоратот за билатерални односи со воневропски држави на Министерството за надворешни работи на Република Македонија О. Крлиу.
09 ноември 2017 15:01

Денес, се одржа првата средба на Амбасадорот  Н. Задорожњук со Директорот на Директоратот за билатерални односи со воневропски држави на Министерството за надворешни работи на Република Македонија О. Крлиу. Во текот на разговорот беше изразено задоволство од традиционално пријателските односи. Страните се договорија и понатаму да работат на интензивирање на билатералниот дијалог. Соговорниците ги истакнаа заедничките приоритети на двете земји - европската и евроатланската интеграција, и во врска со тоа разменија мислења за тековната состојба на исполнувањето на потребните предпристапни критериуми.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux