• A-
  A+
 • Mакедонски
 • Українською
На 12 ноември 2017 година, по повод Денот на одбележување на споменот на загинатите во борбените дејствија, на покана на Амбасадата на Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска во Република Македонија Амбасадорот на Украина во Република Мак
13 ноември 2017 12:34

На 12 ноември 2017 година, по повод Денот на одбележување на споменот на загинатите во борбените дејствија, на покана на Амбасадата на Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска во Република Македонија Амбасадорот на Украина во Република Македонија Н. Задорожњук зеде учество во церемонијата на споменот на загинатите во Првата светска војна

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux