• A-
  A+
 • Mакедонски
 • Українською
Амбасадорот Н.Задорожњук денес се сретна со Претседателот на пратеничката група на Собранието на Република Македонија за соработка со Украина Ј.Митрески. Ги разгледаа аспектите на украинско-македонската меѓупарламентарна соработка и ја истакнаа потребата
15 ноември 2017 09:46

Амбасадорот Н.Задорожњук денес се сретна со Претседателот на пратеничката група на Собранието на Република Македонија за соработка со Украина Ј.Митрески. Ги разгледаа аспектите на украинско-македонската меѓупарламентарна соработка и ја истакнаа потребата од интензивирање на билатералниот дијалог на парламентарно ниво.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux