• A-
  A+
 • Mакедонски
 • Українською
Денес се одржа средба на Амбасадорот Н.Задорожњук со Раководителот на Постојаната делегација на Собранието на Република Македонија во Парламентарното Собрание на Советот на Европа Б.Китев. Страните ја истакнаа конструктивната соработка меѓу нашите земји в
15 ноември 2017 17:53

Страните ја истакнаа конструктивната соработка меѓу нашите земји во рамките на Собранието и ја изразија увереноста во понатамошната меѓусебна поддршка за клучните прашања на дневниот ред на ПССЕ.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux