• A-
  A+
 • Mакедонски
 • Українською
Денес заедно со украинската дијаспора во Амбасадата го одбележавме Денот на Соборноста на Украина.
23 јануари 2018 09:40

  

 За време на манифестацијата беше презентиран планот на активностите на Здружението на Украинците во Република Македонија «Лесја Украинка» за 2018 год., беа примени нови членови, а исто така беше демонстрирано знаењето, искуството и талантите на најмладото поколение на Украинците во РМ. Смеата, радоста и доброто расположение се главните атрибути на украинскиот празник!

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux