• A-
  A+
 • Mакедонски
 • Українською
Создаден е украински економски клуб во Република Македонија
12 март 2012 14:02

Oдержана е основачка седница на Украинскиот економски клуб во Република Македонија.

Членови на клуб ост станаа сопствениците и раководителите на водечките македонки претпријатија:

АД «Макстил Скопје»

АД «Алкaлоид Скопје»

АД «Витаминка» Прилеп

АД «Гранит Скопје»

АД «Фершпед Скопје»

АД«ИГМ ТРЕЈД Кавадарци»

АД «Бетон Скопје»

АД «Пелагонија Битола»

АД «Перминдекс-Неготино»

АД «Црвени Брегови Неготино»

АД «Вардар 03Неготино»

ДОО «СТ Трејд Скопје

ДОО «Винарија Стоби Градско»

ДОО «Млекара Галичник»

За Претседател на Клубот беше избран Минчо Јорданов.

Членството во Клубот е отворено за претставниците на македонскиот бизнис коишто се заинтересирани за развојот на соработката со Украина.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux