• A-
  A+
 • Mакедонски
 • Українською
Средба на Амбасадорот на Украина во РМ, Ј.Гончарук, со раководителот на Комитетот на Собранието на РМ за надворешни работи, А.Милошоски
16 фебруари 2012 13:09

Амбасадорот на Украина во РМ, Ј.Гончарук, се сретна со раководителот на Комитетот на Собранието на РМ з анадворешни работи, министер за надворешни работи на РМ во тек на 2006-2011 година, А.Милошоски/

Средбата беше посветена на разгледувањето на актуелните прашања од развојот на украинско-македонската соработка, а исто така, перспективите на понатамошното упростување на режимот на заемните патувања на граѓаните меѓу Украина и Република Македонија.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux