• A-
  A+
 • Mакедонски
 • Українською
Средба на Амбасадорот на Украина, Ј.Гончарук, со претседателот на пратеничката група на Собранието на РМ, О.Спасовски
21 фебруари 2012 13:07

Амбасадорот на Украина во Република Македонија, Ј.Гончарук, се сретна со претседателот на пратеничката група на Собранието на Република Македонија за соработка со парламентот на Украина, О.Спасовски.

Беа разгледани прашањата од меѓупарламентската соработка и перспективите од воведувањето на безвизниот режим меѓу Украина и Македонија.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux