• A-
  A+
 • Mакедонски
 • Українською
Средба на Амбасадорот на Украина во РМ, Ј.Гончарук, со Министерот за транспорт и врски на РМ, Миле Јанакиески
09 фебруари 2012 11:12

Се одржа средба на Амбасадорот на Украина во Република Македонија, Ј.Гончарук, со Министерот за траснпорт и врски на Република Македонија, М.Јанакиески, за време на која беше разгледано прашањето за крајните пресметки на Министерството за транспорт и врски на РМ за испорачаните од компанијата ЛАЗ градски автобуси за Јавното сообраќајно претпријатие на град Скопје.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux