• A-
  A+
 • Mакедонски
 • Українською
Амбасадор на Украина во Република Македонја, Ј.Гончарук се сретна со Министер за економија на РМ, В.Сараќини
31 јануари 2012 12:14

Амбасадор на Украина во Република Македонја, Ј.Гончарук се сретна со Министер за економија на РМ, В.Сараќини.

Се разговараше за приоритетите на украинското претседателство на ЦЕИ како и за учеството на Министерот во Туристички форум, што ќе се одржи во Киев на 1 март 2012 година.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux