• A-
  A+
 • Mакедонски
 • Українською
Во Скопје се одржа свечен прием по повод 21-годишнината од Независноста на Украина
04 септември 2012 14:26

На свеченоста беа присутни високи претставници на извршната и законодавната власт на Република Македонија, дипломатскиот кор во РМ, раководството на водечките политички сили, деловните кругови на Македонија, дејците од културно-хуманитарната сфера, активистите од украинската заедница, а исто така, новинари од водечките пишани и електронски медиуми.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux