• A-
  A+
 • Mакедонски
 • Українською
Амбасадорот на Украина Ј.Гончарук се сретна со Министерот за образование и наука на Република Македонија П.Кралев
04 септември 2012 11:25

Амбасадорот на Украина во Република Македонија Ј.Гончарук зеде учество во отворањето на конференцијата на меѓународниот проект „Развој на образованието во управувањето со земјените ресурси во Македонија и Украина”.

За време на манифестацијата се одржа средба на Ј.Гончарук со Министерот за образование и наука на република Македонија П.Кралев во тек на која беа разгледани актуелните прашања на билатералната соработка во образовната сфера

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux