• A-
  A+
 • Mакедонски
 • Українською
Украинската заедница и Македонците излегоа на улиците на Скопје за да ги поддржат Украинците
24 фебруари 2024 12:47

Украинската заедница и Македонците излегоа на улиците на Скопје за да ги поддржат Украинците кои херојски ѝ се спротивставуваат на руската инвазија од големи размери врз Украина на 24 февруари 2022 година и на вооружената агресија на рф, која започна уште во февруари 2014 година со привремената окупација од страна на русија на Автономната Република Крим. 
Изразувајќи протест против агресивната војна на рф, заедницата, исто така, со минута молк му оддаде почит на споменот на оние кои го жртвуваа највредното - своите животи, бранејќи ја Украина од армијата убијци на кремљ.
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux