• A-
  A+
 • Mакедонски
 • Українською
Амбасадорот на Украина Ј. Гончарук беше примен од заменикот на Претседателот на Собранието на Република Македонија, претседателот на комитетот за надворешни работи А. Милошоски
15 јули 2014 16:26

Амбасадорот на Украина Ј. Гончарук беше примен од заменикот на Претседателот на Собранието на Република Македонија, претседателот на комитетот за надворешни работи А. Милошоски. За време на разговорот, што се одржа, на македонскиот парламентарец му беше дадена  исцрпна информација во врска со ситуацијата на Истокот на Украина и видувањето на украинското раководство на патиштата на нејзиното решавање.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux