• A-
  A+
 • Mакедонски
 • Українською
Следење на директен пренос на финалниот натпревар на Евро-2012 Повеќе »
01 јули 2012 12:19

Во Скопје, во ресторанот „Ден и ноќ”, се одржа следењето на директниот пренос од финалниот натпревар на Евро-2012, организиран од амбасадите на Украина и Полска.

На следењето на преносот беа присутни Премиерот на РМ Н.Груевски, Вице-премиерот М.Џафер, Министерот за надвцорешни работи Н.Поповски, Претседателот на Народната Банка Д.Богоев, Директорот на Агенцијата за млади и спорт Л.Поповски, пратениците на Собранието на РМ, амбасадорите на странските држави во Скопје, претставниците на јавноста и бизнисот.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux