• A-
  A+
 • Mакедонски
 • Українською
На 27 февруари, Амбасадорот на Украина во Република Македонија, Наталија Задорожњук, се сретна со Министерот за транспорт и врски на Република Македонија, Горан Сугарески.
27 фебруари 2018 15:00

За време на состанокот се разговараше за конкретни билатерални проекти за соработка, посебено за вклучување на украинските компании во реализација на инфраструктурни проекти во Македонија во областа на гасификацијата и железничкиот сообраќај.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux