• A-
  A+
 • Mакедонски
 • Українською
На 5 април, Амбасадорот на Украина Наталија Задорожњук ги претстави на Вице-премиерот, Министерот за одбрана на Македонија Радмила Шекеринска аташето за одбрана на Амбасадата на Украина во РМ Леонид Кукуруза и военото аташе во РМ Георги Фалко
05 април 2018 14:22

На 5 април 2018 година, во Министерството за одбрана на Република Македонија, Амбасадорот на  Украина Наталија Задорожњук ги претстави на Вице-премиерот, Министерот за одбрана на Македонија Радмила Шекеринска аташето за одбрана на Амбасадата на Украина во РМ Леонид Кукуруза и военото аташе на Амбасадата на Украина во РМ Георги Фалко.

Во рамките на средбата беа разгледани перспективните насоки на билатералната соработка во воената и воено-техничката сфера.

Страните го потврдија заедничкото во надворешнополитичките приоритети – членството во НАТО и ЕУ.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux